Genel

Hobbit

Bilindiği üzere yüzüklerin efendisi öncelikle kitapları ile daha sonra da beyazperdede oldukça beğeni toplamış ve sevilen bir eserdir. Fantastik dünyanın bu nadide eserinin yazarının kitaplarından bir diğeri de Hobbit adı ile bilinmektedir. Hobbit adlı eser 2013 yılı itibariyle beyaz perdeye de taşınmıştır. Ve oldukça çok sayıdaki ciddi bir kitle tarafından da beğeni ile izlenmiştir.

Hobbit, Bilbo Baggins’i asıl olarak konu almaktadır. Bilbo Baggins hobbitler diyarında her zaman ki sıradan hayatını yaşarken büyücü Gandalf ve beraberinde ki cücelerle birlikte bir anda hayatı değişir.  Tek yüzüğün bulunuşu, Bilbo Baggins, Frodo ile Gandlaf’ın orta dünyada ki maceraları Hobbit’in başlıca konularını meydana getirmektedir.

Hobbit Kitap Özeti

Yüzüklerin Efendisi serisinin başlangıç kitabı olarak da bilinen Hobbit, olayların nasıl başladığını ve geliştiğini en iyi yansıtan kitaptır. Dolayısıyla yüzüklerin efendisi serisine başlayacak olan biri Hobbit’i öncesinde okuduğunda olayların gidişatına daha çok hâkim olabilmektedir. Bu büyülü dünyanın kapılarını kişilere açan Hobbit olmuştur. Aynı zamanda Frodo’nun gelişimini, yaşadıklarının ana nedenini bilmek isteyenler içinde Hobbit öncelikli kaynak olmalıdır.

Orta dünyanın fantastik dünyasının macerasını daha yakından tanımak ve anlamak için öncelikli olarak okunması gereken Hobbit adlı eserdir. Bu sayede üçlemeye geçilerek olaylar ve kişilere çok daha fazla hâkim olunabilmektedir. Gerek kitap gerekse film, tüm dünya tarafından beğeni ile karşılanmış ve tarihte yerini almış olan eserlerdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı