Genel

En İyi Yabancı Hosting Firmaları 2022

Web sitesi sahiplerinin de iyi bildiği üzere, günümüzde artık site kurmak istiyorsan ve büyük bir kitleye ulaşmak istiyorsan öncelikle çok iyi bir hosting firması seçmen gerekir. Bu seçimde dikkat edilmesi gereken önemli şeylerden birisi hız, diğeri ise kesintisiz hizmet olmalıdır. Yapılan çalışmalara göre sitenizi ziyaret eden birinin sayfanızın 0-5 sn içerisinde açılmaması durumunda sitenizi terk etme olasılığı yaklaşık %60’tır. Bu da sizi en iyi hostingi seçmeye yönlendirir.

Hosting seçerken sadece hıza mı bakmalıyım?

            En önemli faktörlerden biri muhakkak ki hızdır. Fakat bu işte yeniyseniz önceliğiniz bütçe olmalı. Bütçenize göre hosting başlangıç paketi seçmelisiniz. Kurulumu tamamladıktan sonra sitenizin hit durumuna göre hosting paketinizi bir üst seviyeye çekebilirsiniz. Başlangıç seviyesi için çoğu hosting firmalarının başlangıç paketi yeterlidir. Sizi asıl ilgilendiren zaman ilerledikçe sizin isteklerinize yanıt verip veremeyeceğidir.

En iyi hosting firmasını nasıl belirlerim?

            Hosting seçerken dikkat edilmesi gereken diğer husus ise kitlenizin sitenize nereden geldiğidir. Eğer yabancı ülkelerden gelen hitleriniz çoğunlukta ise yabancı hosting firmaları seçmeniz size katkı sağlayacaktır. Seçiminizi yaptıktan sonra sitenizin kesinti sürelerini ve yoğun saatlerde hizmetin kesilip kesilmediğini takip ederek hosting firmanızı kendiniz test edebilirsiniz.

Yabancı hosting firması öneriniz nedir?

            Gelişen teknolojiler ile beraber web siteleri de çağ atlayarak saniyenin bile altında hızlanmaya başladı. Aslında en hızlı olan kazanır demek yanlış, önemli olan içerik ve faydadır. Fakat hızın katkısı da yadsınamaz.

Eğer sitenize gelen trafiğin çoğu yabancı kaynaklı ise ve yabancı bir hosting firması ile çalışmaya karar verdiyseniz, size alternatif olacak firmaları şöyle sıralayabiliriz: Godaddy, Hostgator, Bluehost, Dreamhost, 1&1 Hosting, A2 Hosting, iPage vb. vb. liste uzar gider. Peki hangisi iyi derseniz, yabancı firmaların çoğu müşteri odaklı çalışır, mutlu müşteri onlar için sadık müşteri yani sürekli gelir demektir. Bunun için çok uygun paketler sunar. Mesela Hostgator denemek isterseniz “1 aylık 1 cent” kuponunu kullanabilirsiniz. Hostgator aktif olarak 400 binin üzerinde web sitesi barındırmaktadır. Diğer firmamız Godaddy 13 milyondan fazla müşteriye hizmet vermekte olup, destek konusunda öncü firmalardandır. 2003 yılında temellerini atmış olan Bluehost ve 1&1 Hosting’de milyonlara hitap etmektedir. Bu firmalar arasında size en uygununu bütçeniz ve site trafiğinize göre belirlemeniz size avantaj sağlayacaktır. Başarılar…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı