Genel

Da Vinci Şifresi

Da Vinci Şifresi adlı bu eser Dan Brown tarafından kaleme alınmış olan ve Türkçe ilk basımının 2003 yılında yapıldığı bir romandır. Kitap Hz. İsa’nın yaşamı ile ilgili çarpıcı yorumlar içermesinin yanı sıra Da Vinci ile ilgili de çeşitli varsayımlar ve bilgiler ortaya koymaktadır. Kitap bir cinayet ile başlar. Ve kitabın bir sırrı ortaya çıkaracağı öne sürülür. Bu sırda Hz. İsa’nın tanrının oğlu olmadığı iddiasıdır. Bunun ancak belirli tarikat üyelerinin bildiği ve belirli bir dönem sonunda açıklanacak bir sır olarak saklanması da kitabın devamında geçmektedir.

Da Vinci Şifresi Kitap Özeti

Ve bu sırrı Vatikan Piskoposluğu ele geçirmeye çalışmaktadır. Bu nedenle de bu tarikatın üyelerini bulup sorgulamaktadır. Bu esnada sırrın yerini öğrendiğini düşündükleri dört kişiyi de öldürürler. Son olarak da müze müdürünü öldüren piskoposluk, ölümün ardından müdürün ipuçları bıraktığından habersizdir. Bu ipuçlarını uzman şifre çözücüler ve müdürün torunu çözmeye başlar. Olaylar bu şekilde gitgide daha da ilginç bir hal alır.

Kitap oldukça sürükleyicidir. Ve çeşitli imgelemelere sahiptir. Kutsal Kadeh ve kutsal kase gibi imgelemeler kitapta pek çok yerde geçmektedir. Bu da elbette ki kitabı daha ilgi çekici hale getirerek kitabın öyküsünü güçlendirmektedir. Kitap yayınlandığı andan itibaren pek çok kişinin elinden düşürmediği bir kitap halini almıştır. Bunun sebebi oldukça ilgi çekici bir konusunun olması ve bu konunun doğru bir şekilde anlatılmasıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı