Genel

Aslan, Cadı Ve Dolap

Narnia günlükleri yayınlandığı andan itibaren oldukça dikkat çeken bir seridir. Aslan, cadı ve dolap adlı eserde bu serinin ikinci kitabı olarak bilinmektedir. Olayın kahramanlarının büyülü bir geçitle Narnia’da kendilerini bulmaları ile kitap başlamaktadır. Ancak Narnia o sırada kötü kalpli bir cadının elindedir. Bu nedenle de bölgede sürekli kış mevsimi yaşanmaktadır. Kahramanların kendini farklı bir dünyada bulması ve bu dünyanın kötü güçler tarafından yönetiliyor olması ile olaylar gelişmeye başlamaktadır.

Aslan, Cadı Ve Dolap Kitap Özeti

Kitabın bir diğer ilgi çekici yönü ise kitap içerisinde ki ögelerin Türk mitolojisine ait ögeler olmasıdır. Yazar kitap içerisinde aslan, lokum gibi ögelerin bulunması da bu durumun ispatı niteliğindedir. Kitap aynı zamanda beyazperdeye de aktarılmış ve pek çok izleyici tarafından beğeniyle izlenen bir öyküsü olduğu belirtilmiştir. Kitabın konusu ve yazarın bu konuyu anlatma biçimi oldukça dikkat çekicidir. Kitap serisinin başlangıç kitaplarından biri olan bu kitaba başlayan biri için, serinin devamı oldukça merak uyandırıcı bir hal almaktadır. Bu nedenle Narnia serisi kitapları için oldukça sürükleyici diyebiliriz.

Fantastik dünyalar her zaman okuyucuların veya izleyicilerin dikkatini çekmiştir. Yazar bu dünyayı oldukça gerçekçi sunduğundan serinin hem kitapları hem de filmleri oldukça beğeni toplamıştır. Ve toplamaya da devam etmektedir. 7 serilik kitabın özellikle bu ikinci kitabı konusu ve anlatım tarzıyla oldukça dikkat çekmiş ve merak uyandırmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı